Návod na astrálnu projekciu

Umenie oddelenia svojho astrálneho ja od fyzického tela

Moderátori: Aiwi, Bussulli

Astrálna projekcia

Poslaťod Peter v Štvrtok 31 Mar 2005, 16:20

Astrálna projekcia návod

Keď ste schopní dokonale uvolniť svoje telo, môžete sa pokúsiť o projekciu svojho astrálneho tela. Dôležité je, aby ste sa nenechali odradiť, keď sa po prvích pokusoch nestretnete s úspechom. Väčšine ľudí sa prvý vedomý pokus o astrálnu projekciu nepodarí. Pokiaľ sa Vám na začiatku nebude dariť, neprestávajte s tým. Keď chcete vstúpiť do astrálnej sféry, musíte začať dokonalou relaxaciou fyzického ela. Najlepším miestom pre prvé pokusy s astrálnou projekciou je vaša izba. Zamknite sa v nej, aby vás nikto nevyrušil. Keď svoje telo dokonale uvolníš, sústreď svoju myseľ na to, aby si sa v posteli posadil. Posaďte sa tak, akoby ste sa posadili, keby ste pobývali vo fyzickom tele, pritom ale fyzickým telom ani nepohnite.

Až ucítite, že ste sa posadili, otvorte oči, ale nepohnite viečkami svojich fyzických očí. Robte úplne to isté bez účasti fyzického tela. Možno sa vám podarí vidieť vaše chodidlo, chodidlo vašeho fyzického tela. Možno nie. Keď na svoje chodidlo vidíte, znamená to, že sa vám úspešne, aspoň s časti podarilo vystúpiť z fyzického tela. Keď k tejto astrálnej projekcii nedošlo, znovu relaxujte, dosiahnite ešte hlbšieho uvolnenia a skúste to znova. Nevzdávajte sa. Niektorí ľudia to skúšali veľa krát, ale na koniec sa úspech dostavil.Teraz prichádza najťažšia časť úlohy. Položte sa vo svojom fyzickom tele na chrbát a relaxujte ešte dôkladnejšie. Potom z neho vystúpte do sedu. Zopakujte niekoľkokrát za sebou. Pri cvičení môžete svet pozorovať astrálnym zrakom, ale vaše fyzické oči musia byť zatvorené. Snažíte sa dokonale zvládnuť astrálnu projekciu do sedu, nič iného. Akonáhle sa vám to podarí niekoľkokrát za sebou, mali by ste zatiaľ skončiť. Nasldujúceho dňa zopakujte predchádzajúce cvičenie, ale niekoľko sedou si pridajte. Môžete si projekciu do sedu rozšíriť: pozorujte svoje ruky a nohy, sledujte, ako ich astrálna podoba vystúpila z vašeho fyzického tela, hýbajte astrálnou podobou svojich prstov. Vždy, keď sa astrálne posadíte, robíte krok ku zvládnutiu umenia vystúpiť z fyzického tela. Nečakajte od svojich pokusov okamžitý úspech: ani malé dieťa sa nenaučí chodiť bez počiatočných problémov. Na počiatku bude nepodarených pokusov nejmenej toľko, ako vydarených, vy však musíte všetky problémy prekonať a snažiť sa o čo najlepší výsledok. Na budúce asi zajtra napíšem ďalšiu časť. Je tu trochu chýb lebo som to rýchlo napísal, takže dúfam že budete spokojní.
Dúfam že nebudete nadávať, chceli ste máte, ale ešte nie všetko.
Obrázok užívateľa
Peter
Pomocník
Pomocník

Poslaťod Bussulli v Utorok 22 Nov 2005, 15:22

Ja mám na to celkom osvedčenú metódu. Keď ma niekto posadol, alebo sa mi vlamovali do snov astrálne bytosti, prebiehalo to väčšinou ako nočná mora alebo des. V prvom rade je potrebné pri plnom vedomí prejsť si celý sen, kúsok po kúsku a snažiť sa ho prežiť, vrátane emócií. Treba sa snažiť nájsť tie kľúčové momenty, kedy začína mať človek strach, kedy sa mu podlamujú nohy, nevie sa nadýchnuť a tak podobne. Potom si treba ľahnúť, meditačnou technikou sa uvoľniť do polosna a znovu si vedome "prehrať" celú situáciu. Ale už s tým, že sa začínam stavať na odpor. Hovorím si: BOJIM SA, ALE NEBUDEM UTEKAŤ. Najprv je treba ovládnuť psychomotoriku a zrušiť tie pohyby, ktoré sú prejavom strachu. To je treba opakovať dovtedy, kým v tom polosne neprestanem napríklad utekať. Potom nastupuje ďalšia príkaz, ktorý odstraňuje negatívnu emóciu, alebo je jej opakom. Končím to tým, že si hovorím "TOTO JE MOJA REALITA A MOJ SEN. JA SOM V NOM PANOM, JA ROZHODUJEM". Pomôže aj obalenie sa ochranným svetlom, pokiaľ to človek vie. Nie vždy sa to podarí na prvý krát, závisí to od predchádzajúcej skúsenosti a taktiež sily protivníka. Zaoberal som sa vyvolávaním a preto som si musel vypestovať dôkladnú ochranu v snoch a astrálnej projekcii. Dnes, aj keď ma zo sna vypudí nejaká nečakaná návšteva, dokážem sa bezprostredne na to vrátiť do toho istého snu a nevítaného hosťa vykopnúť do sféry kam patrí. Jedno je vššak isté. Žijú a berú silu z nášho strachu a parazitujú na našich fóbiách. :twisted:
Logos
Obrázok užívateľa
Bussulli
A.A.
A.A.

Poslaťod Éowyn v Utorok 22 Nov 2005, 16:50

Jen takové krátké zamyšlení....říkáš, že parazitují na naších fóbiích.... jenže strach je vlastně něco, co neexistuje, co si člověk jen namlouvá....takže se vlastně krmí něčím neexistujícím, ne? a my si jen namlouváme, že jsou silnější...a sakra, zase žvaním, snad to pochopíte.-)))
Obrázok užívateľa
Éowyn
Učeň
Učeň

Poslaťod Bussulli v Štvrtok 24 Nov 2005, 19:18

Skúsim len v krátkosti. Strach je psychosomatická záležitosť. Teda niečo v nás vyvolá strach alebo zľaknutie a naše žľazy, nervy a orgány začnú pracovať a to je vo vzájomnom spojení. Viac o tom hovorí psychológia a biochémia. No a tým sa mení aj náš energetický potenciál a vnútorná istota, rovnováha. Súboje v duchovnom svete sú častokrát a predovšetkým strety istôt a rovnováh (stabilít), ktoré sú súčastne akoby rezervoárom či akumulátorom sily. Základným cieľom démonických bytostí je zneistiť protivníka, rozkývať jeho rovnováhu, čím sa bezúčelne vypustí aj sila tam zhromaždená - ako keď rozkývete otvorenú fľašu a vyšplechne z nej voda. Tým ho oslabujú ale paradoxne sa produkuje určitá energia strachu, ktorá ich priťahuje. Tá energia však bežného človeka uvádza do chaosu a to je presne to, o čo im ide. Človeka vysávajú a strach, respektíve jeho vlnenie, či energia funguje "príťažlivo" pre isté bytosti ktoré z neho žijú, získavajú energiu ktorou posilňujú svoje astrálne telo. Príslovie "Strach má veľké oči" veľmi obrazne vystihuje tento stret. Objekt nášho strachu rastie z nášho strachu.
Logos
Obrázok užívateľa
Bussulli
A.A.
A.A.

Poslaťod Bussulli v Streda 25 Jan 2006, 23:32

Linda píše:A ako sa mám chrániť, keď sa mi stáva v čase medzi bdením a spánkom. Už nie som hore, ale ešte ani nespím. Taká tá hranica, keď ešte slabo vnímaš to, čo sa deje okolo teba.
Ale už sa mi to dávno nestalo. To je tak tri- štyri roky dozadu. A vtedy sa mi to stalo opakovane vo veľmi krátkom čase.
Tak mi poraďte, ako sa brániť.

Netreba sa hneď vystrašiť a brániť sa. Oveľa pravdepodobnejšie než že ťa nejaká mocná bytosť ťahá do astrálu (iste by to dotiahla do konca ak by jej o to išlo, túto skúsenosť už mám za sebou) je to, že sa tvoj astrál sám pokúšal v istom rozpoložení trhnúť sám. Časť vedomia, keďže je to preň nový zážitok sa pochopiteľne vzpiera a signalizuje pocit ohrozenie. Celkom prirodzene, lebo to pre teba nebol bežný zážitok. Dôležité je začať nazerať na nové skúsenosti nie ako na hrozby ale ako na príležitosť niečo spoznať. Prijmi ich ako dimenziu tvojho vnímania. Prinajmenšom ťa to ušetrí množstva vnútorných a psychických problémov. Keď príde niečo podobné, skúmaj to.
Logos
Obrázok užívateľa
Bussulli
A.A.
A.A.

Poslaťod Linda v Štvrtok 26 Jan 2006, 23:31

Keď sa na to pozerám spätne, asi to dosť súviselo so situáciami, ktoré sa vyskytovali v mojom živote v tom čase. Možno sa moje ja chcelo naozaj odtrhnúť od tých problémov, ale ten pocit bol fakt veľmi zlý. A vôbec, všetko bolo vtedy na prd!!!
No nejak sa mi z toho podarilo vykorčuľovať.
Čoho sa bojíme, to priťahujeme...
čomu sa bránime, to privolávame...
s čím bojujeme, to trvá...
na čo sa IBA pozeráme, to zmizne...
ako premýšľame, tak žijeme...
Obrázok
Obrázok užívateľa
Linda
Lesná víla
Lesná víla

Poslaťod Linda v Streda 01 Mar 2006, 18:33

Bussulli píše:Netreba sa hneď vystrašiť a brániť sa. Oveľa pravdepodobnejšie než že ťa nejaká mocná bytosť ťahá do astrálu (iste by to dotiahla do konca ak by jej o to išlo, túto skúsenosť už mám za sebou) je to, že sa tvoj astrál sám pokúšal v istom rozpoložení trhnúť sám. Časť vedomia, keďže je to preň nový zážitok sa pochopiteľne vzpiera a signalizuje pocit ohrozenie. Celkom prirodzene, lebo to pre teba nebol bežný zážitok. Dôležité je začať nazerať na nové skúsenosti nie ako na hrozby ale ako na príležitosť niečo spoznať. Prijmi ich ako dimenziu tvojho vnímania. Prinajmenšom ťa to ušetrí množstva vnútorných a psychických problémov. Keď príde niečo podobné, skúmaj to.

Ale to sa nedá, nevystrašiť sa a nebrániť sa. Včera večer sa mi to zopakovalo. Ale s istotou môžem povedať, že pri mne boli až dve bytosti. Jedna ma držala za lakeť a ťahala ma. Tá bola tmavá, nie čierna, skôr šedivá. Druhá ako keby mala snahu dostať sa nejako do môjho tela. Tá bola taká nejakaá priesvitná, ako hmla :evil:
Poznáte ten pocit, že vrieskate o pomoc, viete o tom, že vrieskate, ale z úst vám nevychádza ani len minimálny zvuk?
Ale na koniec som zistila, že im to nevychádza a začala som sa pre zmenu šialene smiať... a vtedy to prestalo, ako keby uťal, ešte som sa pozrela na hodinky a hneď potom som už naozaj zaspala.
Ale ráno som mala veľmi zlý, zlý, zlý pocit.
Tak mi teda povedzte konkrétne, ako sa brániť.
Ale dá sa urobiť niečo také, aby sa tieto situácie vôbec, ale vôbec nediali???
Obrázok
Obrázok užívateľa
Linda
Lesná víla
Lesná víla

Poslaťod Bussulli v Streda 01 Mar 2006, 20:33

Dobre, myslím že rozumiem ak je to takto. Ten pocit s vreskom poznám žiaľ dobre. Ale než ti čokoľvek poradím, musím sa ťa spýtať:
1. Ešte pred tým než sa to stane, máš nejaké pocity ktoré nastanú pred tou situáciou pri plnom vedomí? Ja napríklad áno a zaujíma ma, či ty tiež a keď áno tak mi napíš že aké, možno budú rovnaké alebo podobné.
2. Ešte pred tým než sa to stane, zmení sa niečo v tvojej izbe? Alebo máš pocit že sa niečo zmenilo?
3. Ako to začína? Vieš si spomenúť na začiatok? Ak nie tak prečo?
Je jasné že ide o kontakt s astrálom, len je dôležité zistiť prečo a s kým. Niektoré veci sú v ňom nepríjemné, ale nemusia byť nebezpečné.
Logos
Obrázok užívateľa
Bussulli
A.A.
A.A.

Poslaťod Linda v Streda 01 Mar 2006, 23:09

Nie, keď som bola pri plnom vedomí, tak sa nič nedialo. Žiadne zvláštne pocity. (Tie mám skôr teraz - bojím sa ísť spať).
Bolo to v tom prechode. A bolo to veľmi zvláštne. Odrazu bolo v izbe svetlo a bolo tam plno netopierov. Divila som sa, čo tam robia. Nebol to sen, uvedomovala som si všetko naokolo.
Potom som zaregistrovala tú tmavú bytosť, pochvíli tú druhú.
A stále som rozmýšľala, že keď budem poriadne kričať, že sa muž zobudí a pomôže mi. Ale ako som už povedala, ten krik bol nemý...
Ešte teraz sa mi trasú ruky, keď si na to spomeniem.
Toto už nechcem zažívať. Čo mám robiť?
Obrázok
Obrázok užívateľa
Linda
Lesná víla
Lesná víla

Poslaťod Bussulli v Štvrtok 02 Mar 2006, 1:15

Hm, tak asi konečne nachádzam človeka, ktorému sa otvoril astrál tak ako mne. Na samej hranici bdenia a snenia keď je ťažké rozlíšiť čo je čo a predsa úplne a bezozvyšku stretáva tam skutočné bytosti a javy nie preto lebo si to praje, nie preto lebo má vyštengrovanú fantáziu knihami a príbehmi, ale preto lebo má tú schopnosť.
Svetlo a netopiere neboli skutočné. Netopiere nejdú ku svetlu a bizardnosť tejto kombinácie hovorí o hranici ktorá sa dotýkala sna. Ani sivé, šedé či čierne bytosti nie sú stvorenia svetla a predsa to svetlo bolo prvotným vnemom. Zažil som presne to isté, len predzvesťou nebolo svetlo a netopiere, ale svetlo a ... niečo čo si už neviem vybaviť.
Rada prvá: Nesnaž sa kričať. Môžeš si roztrhnúť hrdlo a nevydáš zo seba hláska, lebo kričí tvoja astrálna bytosť, nie telsná. Faktom však je, že keď sa ti podarí zakričať telesnou bytosťou, všetko zmizne. Mne sa to podarilo iba raz, ale výkrik to bol tak príšerný, že si moja žena musela zobrať tabletky aby sa ukludnila.
Rada druhá: Sú to larvy alebo tiene. Premysli si aká silná emócia sa ti v poslednej dobe vešia na päty. Najlepšie je zostaviť si astrálne zrkadlo a pracovať s ním, to ti môžem poslať do pošty. Boj s larvami je zdĺhavý, ale nutný. Jednoduché rady typu "cvič", "Bojuj", "urob si ochranu" nepomáhajú. Ochrana je však možná a dobrá.
Rada tretia: Strach to zhoršuje. Naučil som sa vnímať takýto nevyžiadaný prienik do astrálu ešte pred tým než sa stal. On neprichádza tak náhle ako sa to zdá, má svoj postupný príchod. Preto som sa pýtal na tie pocity ešte pri plnom vedomí. Ale to ak by si chcela, tak tiež do pošty, lebo to je podrobné vysvetľovanie. Ak ten príchod toho prieniku poznáš, môžeš tomu buť zabrániť, alebo sa posilniť natoľko, že to bude už len vítané dobrodružstvo alebo exkurzia.
Rada štvrtá: Priprav sa na to, že to ešte zažiješ. Možno príde čas, keď sa na to budeš tešiť, hoci ten prechod nie je príjemný. Ja sa v tejto dobe snažím pri takej exkurzii zistiť čo najviac a pokiaľ naďabím na bytosť čo má nekalé úmysly, zmeriam si s ňou silu. Pri každom takom prieniku pokiaľ sa ho naučiš vnímať ako výzvu a šancu sa učiť, veľmi silnieš.

Všetkým ostatným sa ospravedlňujem za tak dlhý príspevok, ale je to vážna vec.
Naposledy upravil Bussulli dňa Štvrtok 02 Mar 2006, 22:02, celkovo upravené 1
Logos
Obrázok užívateľa
Bussulli
A.A.
A.A.

Poslaťod Bussulli v Sobota 04 Mar 2006, 15:30

Čas je funkciou vedomia. Pri cestovaní v astrále je vedomie vypnuté a čas stráca zmysel. Vnímame ho po príchode do hmotného tela, lebo sa vedomie znova zapne a snaží sa spracovať prežité veci v chronológii (čase). Čas je funkciou hmoty. Tá vzniká, existuje a zaniká v určitej postupnosti, čomu hovoríme čas. Vedomie a hmota potrebujú na svoje vyjadrenie pojem ČAS. Ako dobrý dôkaz nám môže poslúžiť cestovanie v astrále. Pri cestovaní mi uplynú "hodiny" času, ale podľa hodín to trvalo pár minút.
Logos
Obrázok užívateľa
Bussulli
A.A.
A.A.

Poslaťod Bussulli v Nedeľa 05 Mar 2006, 19:52

Blank píše:heh no keby uz bola na fore a dalo sa registrovat tak by to bolo fajn no ale spet k teme da sa v astrale lietat ???? a pouziat telekinezu a tak a islo by to rovnako tazsie ale lachsie???

V astrále sa dá robiť veľké množstvo vecí. V astrále si dokonca môžeš budovať svoju vlastnú ríšu. Ale treba povedať aj to, že sa tam nedá VŠETKO. Veď má tiež svoje zákonitosti existencie, to nie je Ríša Fantázie. To čo sa tam dá, závisí od vašej sily, znalostí, hodnotového rebríčku, skúseností a od toho, čomu veríte. Treba si uvedomiť, že astrál je obývaný bytosťami a tie tiež existujú a konajú podľa určitých zákonitostí. V astrále v zásade nemôžeš urobiť niečo, čo v sebe nejakým spôsobom nemáš vložené. Astrál preto často povie o človeku holú pravdu. Urobíš tam vec, ktorú by si v normálnom živote nikdy neurobil. Znamená to však, že v tebe niekde také rozhodnutie alebo vlastnosť prežíva a čaká na príležitosť. UDRŽUJ KRB SVOJICH MYŠLIENOK ČISTÝ, než začneš prenikať do astrálu...
Logos
Obrázok užívateľa
Bussulli
A.A.
A.A.

Poslaťod wendy v Štvrtok 18 Máj 2006, 14:28

mávate niekto niekedy taký zvláštny pocit ked ležite v posteli že sa s vami točí? ale nie celkom len tak trochu, a potom to prejde
Obrázok užívateľa
wendy
Nováčik
Nováčik

Poslaťod Narím v Štvrtok 18 Máj 2006, 16:18

wendy: Jo mývám. Cítím točění a houpaní a někdy bzučení v uších s pod zavřeními očmi vidím světelka. Znaméná to to že se dostává do tranzu.

Ale pozor pod vlivem alkoholu astrálně necestujte. Protože to muže skončit spatně protože se huř ovládá tělo i myšlenky a mohli by vá napadnout nějaké bytosti. A to houpaní něco znaméná. Naznačuje to že se bblíží tranz a snižuje se počet mozkových vln=Tranz. Je to dobré znamení.
Narím
Nováčik
Nováčik

Poslaťod Bussulli v Piatok 19 Máj 2006, 18:31

To je dosť blízko s tým pocitom točenia. Skúste ten pocit ešte viacej rozvíjať a zároveň ho spojte buď s pocitom stúpania hore, alebo klesania dole. Môže sa k tomu pridružiť ešte pocit, akoby ste vyliezali z tela cez hlavu, ako keby vyliezal motýľ z kukly a vtedy sa práve môže stať, že naozaj opustíte telo a máte to.
Logos
Obrázok užívateľa
Bussulli
A.A.
A.A.

Poslaťod Bussulli v Štvrtok 27 Júl 2006, 0:12

Používa niekto pri astrálnom cestovaní kadidlo?
Logos
Obrázok užívateľa
Bussulli
A.A.
A.A.

Poslaťod Baron v Štvrtok 27 Júl 2006, 0:46

kadidlo by mi isto mocne pomohlo, ono sa mi zacinali darit sny v ktorych som to v podstate riadil a aj som vedome jednal aj ked som si nepovedal ze je to sen a necvicim to a od astralneho cestovania mam este daleko a dokonca niekedy sa mi snivaju take kraviny ze ich zabudnem, ale vie niekto si len tak lahnut a opustit svoje telo? aj bez kadidla? :shock:

ano, ale mozno s nejakym vonavym kadidlom by to slo lepsie
MAGICKÁ KUŘIDLA od J. Veseleho by sa zisli a mozem poskytnut ale iba ludom zodpovednym, ja sam s tym nic nechcem robit, a zodpovedny to nebude chcet tak nikto nic nedostane
Baron
Non nobis solum nati sumus
Non nobis solum nati sumus

Poslaťod ArchEron v Utorok 26 Sep 2006, 13:22

Ja som cital v jednej knihe ze sa da astralne cestovat tak ze ked budes vecer ides spat lahnes sy smedny a v mysly posielas soje astralne telo pre vodu.Ale ze vraj aj pri obrovskej bolesty a utrpeni alebo na skonku smrti vicestuje z tela astralne telo .
Obrázok užívateľa
ArchEron
Pomocník
Pomocník

Poslaťod Bussulli v Utorok 26 Sep 2006, 17:55

No ak je to také jednoduché, tak to treba vyskúšať. Myslím to s tou vodou. Prečo nie? Teoreticky by to možné bolo, len by som chcel vedieť, akú to má úspešnosť.
V tom poslednom prípade (pri umieraní), to je tutovka, len problém je, že už sa nevrátiš. Iba ak by sa tu našiel niekto blízko šialenosti, čo by to išiel skúšať ako vo filme "Hráči so smrťou".
Logos
Obrázok užívateľa
Bussulli
A.A.
A.A.

Poslaťod Vielfrass v Pondelok 09 Okt 2006, 22:56

astralna projekcia = mimotelovy zazitok?

ak ano, myslim ze uz som tam takmer bol...
skusil som jeden preset v bw gene (ano bussulli, viem, ze to neodporucas, ale len som ho chcel vyskusat, lebo tento preset mal fakt skvele ohlasy).. no fungoval, v takom uvolneni som este nebol, ruky a nohy som necitil, miesto nich oba zvlastny chlad.. no a pri konci presetu som miestami zacal citit zvlastne veci, akoby sa oci snazili vojst dovnutra hlavy a vzapati sa odrazit akoby chceli vyletiet von a takto to robili velmi rychlo (teda, nerobili, iba pocit taky som mal) a zrychlovali a ked to uz bolo priliz rychle tak to prestalo.. tieto stavy sa casto opakovali a neskor som ich dokonca vedel sam vyvolat, mozno som si to nahovaral ale citil som akoby chybal uz ozaj iba maly kusok a vyletim von... ten pocit sa tazko popisuje, akoby sa mi cely... duch triasol vnutri tela, ako ked ste zavreti v sklenenej guli a snazite sa hadzat o vsetky strany aby praskla a pustila vas von...

nakoniec, tieto pocity nie su nic nezvycajne, po debate s requinom som zistil ze mava podobne stavy, a myslim ze ich mavate vsetci, poznam ich uz zopar rokov, napr. ked po zvlast namahavom treningu alebo dvoch hodinach v posilovni pridem domov, osprchujem sa a lahnem spat.. tak v stave polospanku sa moze stat..

napriek tomu, doteraz sa mi to stavalo naozaj iba zriedka a iba jeden taky "zachvat" a potom nic, teraz chodili jeden za druhym a neskor som ich mohol sam vyvolavat...
Obrázok užívateľa
Vielfrass
Mág
Mág

Ďalší

Späť na Astrálna projekcia/cestovanie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť